W trakcie

Projekty

Wspieraj

Więcej

Ten projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych za pośrednictwem Województwa Mazowieckiego, polega na organizacji szkoleń o szerokim zakresie tematycznym wspierania praw osób z niepełnosprawnościami w mazowieckich miejscowościach.

Lokalni praktycy praw osób
z niepełnosprawnościami na Mazowszu

Ukraine war: OPD led disability inclusive response and recovery
(Phase 2)

Więcej

Ten finansowany przez CBM projekt ma na celu wsparcie osób z niepełnosprawnościami i prowadzonych przez nie organizacji (OPD), by nie zostały same w obliczu swojej reakcji na kryzys spowodowany wojną w Ukrainie.

Polskie Forum Osób
z Niepełnosprawnościami – organizacja nowoczesna

Więcej

Projekt „Polskie Forum Osób z Niepełnosprawnościami – organizacja nowoczesna” ma na celu zbudowanie stabilnych podstaw do dalszego funkcjonowania PFON jako odpornej na zagrożenia zewnętrzne i silnej wewnętrznie, wiodącej organizacji parasolowej reprezentującej osoby z niepełnosprawnościami i organizacje je wspierające.

Zrealizowane

Ukraine crisis: disability inclusive response and recovery

Więcej

Rozpoczęliśmy realizację projektu „Ukraine crisis: disability inclusive response and recovery” w ramach inkluzywnej pomocy humanitarnej przygotowanej przez European Disability Forum oraz finansowanej ze środków CBM.Ściśle współpracujemy z Tobą, aby stworzyć spersonalizowane plany, które odzwierciedlają Twój styl, preferencje i potrzeby życiowe.

Opracowanie projektu ustawy wdrażającej Konwencję o prawach osób niepełnosprawnych

Więcej

Opracowanie projektu ustawy wdrażającej Konwencję o prawach osób niepełnosprawnych o proponowanej nazwie: Ustawa o wyrównywaniu szans osób z niepełnosprawnościami wraz z Oceną Skutków Regulacji i uzasadnieniem, jak też propozycji zmian legislacyjnych podążających za nową ustawą

Strażnicy dostępności

Więcej

Polskie Forum Osób z Niepełnosprawnościami wraz z Polskim Związkiem Głuchych w okresie 01.11.2020 r. – 31.07.2022 r. realizują projekt pn. ,,Strażnicy dostępności”, który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszy Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach Działania 2.16 Usprawnienie procesu stanowienia prawa.

Wiedza drogą do aktywnego udział
w tworzeniu prawa

Więcej

Celem Projektu „Wiedza drogą do aktywnego udziału w tworzeniu prawa” jest przeszkolenie co najmniej 1050 przedstawicieli/-ek organizacji pozarządowych (NGO) działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami i innych grup zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz podniesienie kompetencji co najmniej 840 z nich w zakresie niezbędnym do prawidłowego udziału w procesie stanowienia prawa, w szczególności w zakresie prawa pracy, analizy finansowej, prawa gospodarczego oraz oceny skutków rozwiązań prawnych.

Wdrażanie Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych – wspólna sprawa

Więcej

Od 1 marca 2016 r. do 28 lutego 2018 r. Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych (PFON) wraz z czterema partnerami realizowało projekt „Wdrażanie Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych – wspólna sprawa”. Projekt był realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020, Osi Priorytetowej II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działania 2.6 Wysoka jakość polityki na rzecz włączenia społecznego i zawodowego osób niepełnosprawnych. Projekt był finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt „Uczmy się!”

Więcej

„Uczmy się! – Opracowanie modułów szkoleniowych dotyczących niepełnosprawności dla kadr instytucji kształcenia zawodowego i wyższego” to projekt realizowany przez dziewięć organizacji z ośmiu krajów: Estonii, Grecji, Islandii, Litwy, Łotwy, Polski, Wielkiej Brytanii i Włoch. Liderem projektu jest Litewskie Forum Osób Niepełnosprawnych (LNF).

Nowe perspektywy dialogu

Więcej

Oprogramowanie informatyczne wDialogu pomaga planować konsultacje społeczne, które są następnie prowadzone w sposób tradycyjny (spotkania bezpośrednie, ankiety papierowe) lub za pośrednictwem internetu (debaty tekstowe, debaty głosowe, spotkania plenarne z ekspertami, ankiety elektroniczne). Wspiera pracę zespołową np.poprzez delegowanie zadań, system wymiany komentarzy, tworzenie wspólnej bazy ekspertów oraz archiwum projektów. Przekazuje w sposób praktyczny, za pośrednictwem instrukcji i formularzy, wiedzę o metodologii konsultacji społecznych, co sprzyja dobrej jakości rezultatów. Umożliwia zautomatyzowanie niektórych czynności np. poprzez kopiowanie planu konsultacji, przenoszenie planu konsultacji do raportu.

Rekomendacje dla włączającej edukacji wyższej i zawodowej dla osób
z niepełnosprawnościami

Więcej

„Rekomendacje dla włączającej edukacji wyższej i zawodowej dla osób z niepełnosprawnościami” to projekt zrealizowany przez siedem organizacji z pięciu krajów: Litwy, Łotwy, Polski, Włoch i Wielkiej Brytanii. Liderem było Litewskie Forum Osób Niepełnosprawnych (LNF). Głównym celem projektu było zachęcenie placówek kształcenia zawodowego i wyższego, aby stały się instytucjami edukacyjnymi „przyjaznymi niepełnosprawności” oraz promowanie aktywnego udziału osób niepełnosprawnych w procesach edukacyjnych w celu stymulowania ich rozwoju zawodowego, społecznego, prywatnego i zawodowego.

Międzynarodowa konferencja nt. Konwencji ONZ i Europejskiej strategii w sprawie niepełnosprawności

Więcej

17 października 2011 r. odbyła się w Warszawie międzynarodowa konferencja „Węzłowe zagadnienia wdrażania Konwencji Narodów Zjednoczonych o prawach osób niepełnosprawnych oraz Europejskiej strategii w sprawie niepełnosprawności 2010-2020”, zorganizowana przez Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych. Treść tych dwóch dokumentów stanowi przełom w traktowaniu problemów niepełnosprawności.

Model lokalnego systemu rehabilitacji osób niepełnosprawnych intelektualnie

Więcej

Od wiosny 2010 r. do jesieni 2012 r. PFON realizował projekt badawczy, którego celem było opracowanie modelu lokalnego systemu rehabilitacji i wsparcia społeczno-zawodowego osób z niepełnosprawnością intelektualną. Inspiracją dla tego opracowania były wdrożone w skali powiatowej w Stargardzie Szczecińskim rozwiązania systemowe, wypracowane przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, które sprawdziły się w praktyce i uzyskały wysokie oceny specjalistów.

Monitoring dostępu do funduszy Unii Europejskiej

Więcej

Środki z Europejskiego Funduszu Społecznego mają wielkie znaczenie dla poprawy sytuacji społecznej osób niepełnosprawnych w Polsce. Ważne jest, by środowiska te mogły korzystać z nich w sprawiedliwym stopniu, a także by środki te zostały „skonsumowane” przez projekty, które będą tworzyć rzeczywiste przesłanki dla aktywnej integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, dla równoprawnego włączania ich w główny nurt życia społecznego i gospodarczego.

„Konwencja praw osób z niepełnosprawnościami”

Więcej

Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych upowszechnia wiedzę o przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w 2006 roku i ratyfikowanej przez Polskę sześć lat później Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych. Zabiega o wdrożenie postanowień Konwencji do polskiego prawa i praktyki życia publicznego.

Rola gminy w aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych

Więcej

W latach 2006-2008 Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych uczestniczyło w projekcie EQUAL „Kluczowa rola gminy w aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych”.

Jesteśmy Polakami

Więcej

Jesteśmy Polakami” – to kampania społeczna, służąca budowie obecności niepełnosprawnych Polaków w internecie. Akcję adresujemy do parlamentarzystów, samorządowców, pracowników administracji, służby zdrowia, edukacji, działaczy kultury, a także do mediów, wspólnot lokalnych i sąsiadów – słowem do każdego, w każdym miejscu.

Adres

KRS: 0000161135

NIP: 525-22-71-155

KONTO: Bank BNP Paribas 69 1600 1462 1890 6791 8000 0001

Kontakt

Polskie Forum Osób
z Niepełnosprawnościami

Menu

Polub nas

A website created in the WebWave website builder